KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13372111
nr 1337 2111
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, "Pilar". Signerad, daterad -49. Olja på pannå, 28x32 cm
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 13 juli 2020
kl 18:16:12
13/7 17:53:50
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin