KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12473150
nr 1247 3150
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, "Marsvinter, Beckholmen". Signerad, daterad -40. Olja på duk, 53x64
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 8 april 2019
kl 18:48:28
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
Ellis Wallin
Läs mer om Ellis Wallin