KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12066628
*
nr 1206 6628
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, 3 flickor på stranden, signerad, 1950. Olja på duk, 81x80
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 september 2018
kl 19:48:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 14:18:00
1
700 kr
24/9 19:43:19
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Ellis Wallin
nr 1206 6628
Ellis Wallin
(1888-1972), Sverige
Oljemålning, 3 flickor på stranden, signerad, 1950. Olja på duk, 81x80
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk målare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 september 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/9 14:18:00 | 1 | 700 kr |
| 24/9 19:43:19 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ellis Wallin
Ellis Wallin, född 1888 i Uppsala, död 1972, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Ellis Wallin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ellis wallin olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



