KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14852038
nr 1485 2038
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Gunilla". Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 42x33 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
500 kr
måndag 29 augusti 2022
kl 19:33:34
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg