KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072249
*
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:34:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:16:24
1
300 kr
4/7 19:28:06
2
400 kr
5/7 11:43:39
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/7 03:16:24 | 1 | 300 kr |
| 4/7 19:28:06 | 2 | 400 kr |
| 5/7 11:43:39 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1872, död 1954.Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



