KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16087231
nr 1608 7231
Elias Erdtman
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Landskap med fåglar. Signerad, daterad Dûseldorf -85, duk på pannå, 40x26 cm, yttermått inklusive ram: 51x38 cm
Elias Erdtman, svensk målare född 1862, död 1945.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 25 mars 2024
kl 19:55:16
350 kr
800 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)