KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15306462
nr 1530 6462
Ejnar Kohlmann
(1888-1968), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48, "Vanda Å". Olja på duk, 49x59 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 27 mars 2023
kl 19:21:12
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
400 kr
Ejnar Kohlmann
Läs mer om Ejnar Kohlmann