KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12178324
nr 1217 8324
Eivin Granath
(1914-1993), Sverige
Oljemålning, Stilleben, signerad. Olja på kartong, 35x28 cm
Eivin Granath, svensk bildkonstnär född 1914 i Örebro, död 1993 i Örebro.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 19 november 2018
kl 19:55:54
19/11 14:51:09
Eivin Granath
Läs mer om Eivin Granath