KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13407228
*
nr 1340 7228
Einar Törning
(1884-1941), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, 1933. Olja på duk, 32x45cm
Einar Törning, svensk målare och porslinsmålare född i Norrköping 1884, död 1941.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 augusti 2020
kl 18:56:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 09:33:18
1
700 kr
10/8 18:31:16
2
400 kr
10/8 18:31:16
1
450 kr (Budbetjänt)
10/8 18:38:56
2
600 kr
10/8 18:38:56
1
700 kr (Budbetjänt)
10/8 18:40:27
2
800 kr
10/8 18:46:37
1
1.000 kr
10/8 18:49:11
2
1.000 kr
10/8 18:49:11
1
1.000 kr (Budbetjänt)
10/8 18:51:09
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Einar Törning
Einar Törning, svensk målare och porslinsmålare född i Norrköping 1884, död 1941.
Läs mer om Einar Törning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar törning olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Einar Törning
Einar Törning, svensk målare och porslinsmålare född i Norrköping 1884, död 1941.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Einar Törning
nr 1340 7228
Einar Törning
(1884-1941), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, 1933. Olja på duk, 32x45cm
Einar Törning, svensk målare och porslinsmålare född i Norrköping 1884, död 1941.
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 augusti 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/8 09:33:18 | 1 | 700 kr |
| 10/8 18:31:16 | 2 | 400 kr |
| 10/8 18:31:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 10/8 18:38:56 | 2 | 600 kr |
| 10/8 18:38:56 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 10/8 18:40:27 | 2 | 800 kr |
| 10/8 18:46:37 | 1 | 1.000 kr |
| 10/8 18:49:11 | 2 | 1.000 kr |
| 10/8 18:49:11 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 10/8 18:51:09 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Einar Törning
Einar Törning, svensk mÃ¥lare och porslinsmÃ¥lare född i Norrköping 1884, död 1941.Läs mer om Einar Törning
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben einar törning olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



