KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12769349
nr 1276 9349
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, "Vinterkväll Bromma". Signerad, daterad -73. Olja på duk, 73x102 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 23 september 2019
kl 18:47:43
23/9 18:27:22
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén