KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355320

nr 1735 5320

Einar Rosén

(1910-1998), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 52. Olja på duk, 47x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm

Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.

Utrop:

600 kr

Såld:

100 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 19:10:47

27/10 13:21:11 1      Vinnande bud

Einar Rosén

Läs mer om Einar Rosén