KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17355320
nr 1735 5320
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 52. Olja på duk, 47x55 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:10:47
27/10 13:21:11
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén