KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613037
nr 1461 3037
Einer Ploug
(1914-1983), Danmark
Oljemålning, Einar Ploug (1914-1983), Danmark. Signerad, marin. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Einar Ploug, dansk bildkonstnär född 1914, död 1983.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 18 april 2022
kl 20:56:54
17/4 10:00:47