KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13141039
*
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 mars 2020
kl 18:04:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/3 21:39:13
1
100 kr
19/3 23:59:58
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52
*
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
Läs mer om Einar Krüger
nr 1314 1039
Einar Krüger
(1910-1988), Sverige
Oljemålning, Vinterväg, "Skogen Bygget". Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm
Einar Krüger, svensk målare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 mars 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/3 21:39:13 | 1 | 100 kr |
| 19/3 23:59:58 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Einar Krüger
Einar Krüger, svensk mÃ¥lare och konsthantverkare född 1910 i Halmstad, död 1988.Läs mer om Einar Krüger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: einar krüger motiv med snö olja olja på pannå oljemålning oljemålningar snö svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vinter vintermotiv vinterväg
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:52



