ART / Oil paintings / Oil painting 17233368

nr 1723 3368

Eeva Bäckström

(1926-2015), Sverige

Eeva Bäckström (1926-2015), Sweden. Påskrift a tergo, Duvor. Oil on canvas, outer dimensions including frame: 42x40,

OIL PAINTING, Påskrift a tergo, Duvor. Ej signerad. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 42x40

Eeva Bäckström, Swedish painter, born 1926, dead 2015.

Yes

SEK 350

Monday September 15 2025
at 20:51:49

  • Artist/Designer

Eeva Bäckström

Read more about Eeva Bäckström