KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14861002

nr 1486 1002

Edward Hald

(1883-1980), Sverige

Oljemålning, "Modell", Utställd på Liljevalchs: "1909 års män". Signerad, daterad 1913, med dedikation. Olja på pannå, 68x48 cm, yttermått inklusive ram: 75x55 cm

Utrop:

18.000 kr

Såld:

19.000 kr

måndag 29 augusti 2022
kl 20:15:10

     150 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     11.000 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     12.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)
     13.500 kr
(BEVAKNINGSPRISET EJ UPPNÅTT)

  • Klassiska
  • 29 aug

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Edward Hald

Läs mer om Edward Hald