KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11031555
nr 1103 1555
Ebba von Koch
(1866-1943), Sverige
Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1895. Olja på pannå, 22x30
Kondition: skadad
Ebba von Koch, svensk bildkonstnär född 1866, död 1943.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 24 april 2017
kl 19:27:29
23/4 23:06:34