KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666583

nr 1466 6583

David Friefeldt

(1889-1978), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad, motiv från München. Olja på duk, 21x30, yttermått inklusive ram: 26x36 cm

David Friefeldt, svensk målare född i Stockholm 1889, död 1978.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

onsdag 11 maj 2022
kl 04:06:30

David Friefeldt

Läs mer om David Friefeldt