KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666584
nr 1466 6584
David Friefeldt
(1889-1978), Sverige
Oljemålning, St Karins kyrkoruin i Visby. Signerad. Olja på duk, 58x40, yttermått inklusive ram: 68x50 cm
David Friefeldt, svensk målare född i Stockholm 1889, död 1978.
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:45
100 kr
500 kr
600 kr
David Friefeldt
Läs mer om David Friefeldt