![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16003518
*
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 februari 2024
kl 18:37:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 23:36:42
1
350 kr
24/2 09:50:45
2
400 kr
26/2 13:13:42
3
600 kr
26/2 18:30:34
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29
-
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55
-
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52
-
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03
-
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15
*
Dan Wirén
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
nr 1600 3518
Dan Wirén
(f. 1951), Sverige
Oljemålning, 2 st, Abstrakt. Signerad, daterad - 61. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 53x76 cm
Kondition: färgbortfall
Dan Wirén, svensk målare född 1951.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 februari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 23:36:42 | 1 | 350 kr |
24/2 09:50:45 | 2 | 400 kr |
26/2 13:13:42 | 3 | 600 kr |
26/2 18:30:34 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: abstrakt dan wirén olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8301 Akryl
Felippe Costello, "Snabel". Signerad. Akry på hand..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:29 -
8297 Akryl
Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Cirkel". Sig..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:55 -
8457 Ikon
handmålad, nutida, pannå, 24x18 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:29
-
8244 Olja / blandte..
Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Kvinna med hun..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 19:52 -
8196 Olja / collage
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, olja på Texti..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 20:03 -
8327 Oljemålning
1600/1700-tal, Sällskap med hästar & hund. Olja på..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
29 juli kl 18:15