KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14325120
*
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 november 2021
kl 18:12:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/11 17:59:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Curt Sjöberg
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
nr 1432 5120
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Oljemålning, "Östra långgatan", Trosa. Signerad, daterad -77. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 november 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/11 17:59:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg motiv från trosa olja olja på duk oljemålning oljemålningar sverige trosa trosamotiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



