KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15029421
nr 1502 9421
Curt Clemens
(1911-1947), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 40x70 cm, yttermått inklusive ram: 55x85 cm
Curt Clemens, född 1911 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 14 november 2022
kl 20:57:24
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Curt Clemens
Läs mer om Curt Clemens