KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15961022

nr 1596 1022

Clara Löfgren

(1843-1923), Sverige

Oljemålning, Vatikanvakten, Vakt med hillebard. Signerad, daterad 1881. Olja på duk, 57x46 cm, yttermått inklusive ram: 79x68 cm

Kondition: skadad duk, skadad ram

Clara Löfgren, svensk målare född 1843, död 1923.

Utrop:

6.000 kr

Såld:

5.600 kr

måndag 5 februari 2024
kl 19:09:43

Clara Löfgren

Läs mer om Clara Löfgren