KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943254
nr 1494 3254
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Sergels torg. Signerad. Olja på pannå, 44x53 cm, yttermått inklusive ram: 62x70 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 20:06:07
28/9 23:35:56
1.000 kr
3/10 19:53:44
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm