KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14299469
nr 1429 9469
Charles Sjöholm
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Riksdagshuset. Signerad. Olja på duk, 50x60, yttermått inklusive ram: 61x72 cm
Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 1 november 2021
kl 20:58:35
Charles Sjöholm
Läs mer om Charles Sjöholm