KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14676114

nr 1467 6114

Charles Roka

(1912-1999), Ungern

Oljemålning, Lekande barn. Signerad. Olja på duk, 80x64, yttermått inklusive ram: 90x75cm

Kondition: skadad duk

Charles Roka, (på Ungerska: Károly Róka), född 1912, död 1999, Ungersk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 16 maj 2022
kl 19:56:22

Charles Roka

Läs mer om Charles Roka