KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17277368
nr 1727 7368
Charles Portin
(1889-1980), Sverige
Oljemålning, Signerad, landskap. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 57x65 cm
Karl (Charles) Portin, född 1889, död 1980 i Helsingborg, målare.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 29 september 2025
kl 20:20:18
27/9 22:38:38
2.000 kr
29/9 09:19:21
Charles Portin
Läs mer om Charles Portin