KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12554592
*
nr 1255 4592
Cesare Marchesini
(f. 1939), Italien
Oljemålning, Cesare Marchesini, hus, signerad. Olja på duk, 37x60
Cesare Marchesini, italiensk bildkonstnär född 1939.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 maj 2019
kl 18:17:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/5 21:00:35
1
150 kr
16/5 09:22:51
2
150 kr
16/5 09:22:51
1
150 kr (Budbetjänt)
20/5 18:12:46
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Cesare Marchesini
Cesare Marchesini, italiensk bildkonstnär född 1939.
Läs mer om Cesare Marchesini
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cesare marchesini europa hus italien italiensk italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45
*
Cesare Marchesini
Cesare Marchesini, italiensk bildkonstnär född 1939.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Cesare Marchesini
nr 1255 4592
Cesare Marchesini
(f. 1939), Italien
Oljemålning, Cesare Marchesini, hus, signerad. Olja på duk, 37x60
Cesare Marchesini, italiensk bildkonstnär född 1939.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 maj 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/5 21:00:35 | 1 | 150 kr |
| 16/5 09:22:51 | 2 | 150 kr |
| 16/5 09:22:51 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
| 20/5 18:12:46 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Cesare Marchesini
Cesare Marchesini, italiensk bildkonstnär född 1939.Läs mer om Cesare Marchesini
- Läs mer...
Lis Husberg (f. 1920)
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
Keramiker och konstnär. Verksam vid Rörstrand 1943-1945 samt 1948-1949. Husberg arbetade främst med föremål i lergods och fajans.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cesare marchesini europa hus italien italiensk italy olja olja på duk oljemålning oljemålningar sydeuropa
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8030 Oljemålning
Ib Puja, Ubud Bali. Signerad, daterad 2018, portal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:45



