KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13139188
nr 1313 9188
Carsten Ström
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1951, "två munkar". Olja på pannå, 29x26 cm
Carsten Ström, född 1913 i Malmö, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 16 mars 2020
kl 19:02:30
16/3 18:50:38
Carsten Ström
Läs mer om Carsten Ström