KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17423455
*
nr 1742 3455
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Oljemålning, Katt, ej signerad. Olja på pannå, 120x38 cm, oramad
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2025
kl 18:16:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 08:33:34
1
700 kr
23/11 22:49:03
2
1.200 kr
24/11 03:58:42
1
1.000 kr
24/11 03:58:42
2
1.100 kr (Budbetjänt)
24/11 03:58:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Läs mer om Carsten Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten engström djur djurmotiv ej signerad katt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14
*
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carsten Engström
nr 1742 3455
Carsten Engström
(1941-2004), Sverige
Oljemålning, Katt, ej signerad. Olja på pannå, 120x38 cm, oramad
Carsten Engström, svensk målare född 1941, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 1.300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 08:33:34 | 1 | 700 kr |
| 23/11 22:49:03 | 2 | 1.200 kr |
| 24/11 03:58:42 | 1 | 1.000 kr |
| 24/11 03:58:42 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 24/11 03:58:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carsten Engström
Carsten Engström, svensk mÃ¥lare född 1941, död 2004.Läs mer om Carsten Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carsten engström djur djurmotiv ej signerad katt olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:14



