KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14308233
nr 1430 8233
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, Carl Wilhelm Jaensson (1853-1931), Sverige, tillskriven. Skärgårdslandskap med hus. Ej signerad. Olja på duk. Proveniens Familjen Jaensson. Uppfodrad duk, 18x27,5 cm, yttermått inklusive ram: 21x31 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
måndag 8 november 2021
kl 18:24:51
Carl Wilhelm Jaensson
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson