KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636690

nr 1363 6690

Carl Petter Hallberg

(1809-1879), Sverige

Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. (tillskriven), självporträtt, ej signerad. Olja på duk, ca 38x31 cm

Kondition: slitage, skador, färgbortfall

Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.700 kr

måndag 30 november 2020
kl 18:18:11

Carl Petter Hallberg

Läs mer om Carl Petter Hallberg