KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14155312
nr 1415 5312
Carl Luthander
(1879-1967), Sverige
Oljemålning, Kolvik Värmdö. Signerad. Olja på duk, 49x57, yttermått inklusive ram: 64x70 cm
Carl Luthander, född 1879 i Motala, död 1967 i Stockholm, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 30 augusti 2021
kl 18:48:59
30/8 18:41:46
Carl Luthander
Läs mer om Carl Luthander