KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16452006
nr 1645 2006
Carl Gunne
(1893-1979), Sverige
Oljemålning, Vy från Skeppsholmen mot Söder. Signerad. Olja på duk, 33x54 cm, yttermått inklusive ram: 49x71 cm
Carl Gunne, född 1893 i Sundsvall, död 1979, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 23 september 2024
kl 20:02:04
23/9 19:13:56
23 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm