KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12734009
*
nr 1273 4009
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 2 september 2019
kl 20:33:01
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
nr 1273 4009
Carl Einar Figge Fredriksson
(1887-1951), Sverige
Oljemålning, Badande kvinnor. Signerad, daterad -25. Olja på pannå, 24x30 cm
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 september 2019 |
- Konstnär/Designer
Carl Einar Figge Fredriksson
Carl Einar "Figge" Fredriksson, född 1887 i Värmland, död 1951 i Stockholm, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Carl Einar Figge Fredriksson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: badande kvinnor olja olja på pannå oljemålning oljemålningar sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



