KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491039
nr 1149 1039
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Kvarn på Mykonos, signerad, olja på pannå, 45x38 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 december 2017
kl 18:07:34
4/12 17:23:16
4 dec
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo