KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11521007
nr 1152 1007
Carl Deelsbo
(1892-1990), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad, duk, 50x61 cm. Proveniens familjen Deelsbo
Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
måndag 11 december 2017
kl 18:14:27
100 kr
200 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
Carl Deelsbo
Läs mer om Carl Deelsbo