KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16144091
nr 1614 4091
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Oljemålning, Sommarlandskap. Signerad, daterad -40. Olja på pannå, 40x60 cm, yttermått inklusive ram: 53x62 cm
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
Utrop:
600 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 22 april 2024
kl 19:53:20
250 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
250 kr (Budbetjänt)
600 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.600 kr
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson