KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12409171
nr 1240 9171
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Oljemålning, Hässjor, signerad, 1938. Olja på pannå, 60x70
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
måndag 11 mars 2019
kl 18:26:28
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson