KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14897219
nr 1489 7219
Carl Berndtsson
(1902-1983), Sverige
Oljemålning, Fjällandskap. Signerad. Olja på pannå, 48x88 cm, yttermått inklusive ram: 70x108 cm
Carl Berndtsson, svensk bildkonstnär född 1902, död 1983.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 september 2022
kl 19:25:44
12/9 19:20:44
Carl Berndtsson
Läs mer om Carl Berndtsson