KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12098515
nr 1209 8515
Carl August Fahlgren
(1819-1905), Sverige
Oljemålning, Carl August Fahlgren (1819-1905), 1892, Landskap från Furusund. Olja på duk, 30x48
Kondition: slitage, skador
Carl August Fahlgren, svensk målare född 1819, död 1905.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 oktober 2018
kl 19:10:00
8/10 18:21:42
Carl August Fahlgren
Läs mer om Carl August Fahlgren