KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11933046
*
nr 1193 3046
Carl Alexius Berndtson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2018
kl 18:15:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 22:44:34
1
300 kr
13/7 16:59:51
2
350 kr
16/7 10:55:56
3
400 kr
16/7 18:09:32
4
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Alexius Berndtson
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.
Läs mer om Carl Alexius Berndtson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
Carl Alexius Berndtson
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.
Läs mer om Carl Alexius Berndtson
nr 1193 3046
Carl Alexius Berndtson
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, "The Beach Roller", Signerad CAB. Olja på duk, 73x100 cm
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/7 22:44:34 | 1 | 300 kr |
| 13/7 16:59:51 | 2 | 350 kr |
| 16/7 10:55:56 | 3 | 400 kr |
| 16/7 18:09:32 | 4 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Alexius Berndtson
Carl Alexius Berndtson, svensk bildkonstnär född 1918 i Stockholm.Läs mer om Carl Alexius Berndtson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



