KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13658480
nr 1365 8480
Carl-William Hammar
(f. 1918)
Oljemålning, Carl-William Hammar (f. 1918), Signerad, daterad -74, stadsmotiv. Olja på pannå, 45x54 cm
Carl-William Hammar, född i Helsingfors 1918, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 7 december 2020
kl 19:33:11
100 kr
150 kr
Carl-William Hammar
Läs mer om Carl-William Hammar