KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12354048
*
nr 1235 4048
Carl-Göran Hagberg
(1922-2001), Sverige
Oljemålning, "Vägen, Fårö". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 27x41 cm
Carl-Göran Hagberg, svensk bildkonstnär född 1922, död 2001 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2019
kl 20:05:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 20:01:17
1
200 kr
18/2 12:12:33
2
200 kr
18/2 12:12:33
1
200 kr (Budbetjänt)
18/2 12:13:04
2
300 kr
18/2 20:00:40
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl-Göran Hagberg
Carl-Göran Hagberg, svensk bildkonstnär född 1922, död 2001 .
Läs mer om Carl-Göran Hagberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-göran hagberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52
*
Carl-Göran Hagberg
Carl-Göran Hagberg, svensk bildkonstnär född 1922, död 2001 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl-Göran Hagberg
nr 1235 4048
Carl-Göran Hagberg
(1922-2001), Sverige
Oljemålning, "Vägen, Fårö". Signerad, daterad -75. Olja på duk, 27x41 cm
Carl-Göran Hagberg, svensk bildkonstnär född 1922, död 2001 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 20:01:17 | 1 | 200 kr |
| 18/2 12:12:33 | 2 | 200 kr |
| 18/2 12:12:33 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 18/2 12:13:04 | 2 | 300 kr |
| 18/2 20:00:40 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl-Göran Hagberg
Carl-Göran Hagberg, svensk bildkonstnär född 1922, död 2001 .Läs mer om Carl-Göran Hagberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl-göran hagberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 20:06 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:05
-
6343 Oljemålningar
2 st, Kina, rispapper, 1800-tal. Bildmått: 19x31 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:52



