KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14776235
nr 1477 6235
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Oljemålning, Dahlior. Signerad. Olja på pannå, 40x32 cm, yttermått inklusive ram: 52x44 cm
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 juli 2022
kl 20:07:20
29/6 16:38:32
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax