KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17036421
nr 1703 6421
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -76, parklandskap. Olja på duk, 67x48 cm, yttermått inklusive ram: 83x65 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 26 maj 2025
kl 20:55:55
22/5 22:53:43
100 kr
26/5 20:38:15
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson