KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052133

nr 1405 2133

Bronislawa Wilimowska

(1909-2006), Polen

Oljemålning, "Mjölkglaset". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm, yttermått inklusive ram: 88x58 cm

Bronislawa Wilimowska, bildkonstnär född 1909, död 2006.

Utrop:

500 kr

Såld:

200 kr

måndag 21 juni 2021
kl 19:46:34

21/6 19:08:11 1      150 kr
21/6 19:33:51 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 21 jun

Kvinnliga konstnärer

Läs mer om Kvinnliga konstnärer

Bronislawa Wilimowska

Läs mer om Bronislawa Wilimowska