KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052133
nr 1405 2133
Bronislawa Wilimowska
(1909-2006), Polen
Oljemålning, "Mjölkglaset". Signerad. Olja på duk, 80x50 cm, yttermått inklusive ram: 88x58 cm
Bronislawa Wilimowska, bildkonstnär född 1909, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:46:34
21/6 19:08:11
150 kr
21/6 19:33:51
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Bronislawa Wilimowska
Läs mer om Bronislawa Wilimowska