KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17112027
nr 1711 2027
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Oljemålning, Brita Streijffert (1917-2006), Sverige, "Athos och äppelträdet. Signerad, daterad 1989. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 29x36 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
måndag 30 juni 2025
kl 18:53:35
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert