KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314323
nr 1431 4323
Brita af Klercker
(1906-2001), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, "tågkupé". Olja på duk, 60x82cm, yttermått inklusive ram: 76x97cm
Brita af Klercker, svensk målare född 1906, död 2001.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 15 november 2021
kl 20:10:19
200 kr
700 kr
1.600 kr
900 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
Brita af Klercker
Läs mer om Brita af Klercker