KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666613
*
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 18:23:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 17:03:35
1
500 kr
9/5 16:29:25
2
600 kr
9/5 16:30:06
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
Läs mer om Börje Frykenstam
nr 1466 6613
Börje Frykenstam
(f. 1936), Sverige
Oljemålning, Signerad, Wiener-konditoriet, Mäster Samuelsgatan. Olja på duk, 33x55, yttermått inklusive ram: 36x58 cm
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 17:03:35 | 1 | 500 kr |
| 9/5 16:29:25 | 2 | 600 kr |
| 9/5 16:30:06 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Börje Frykenstam
Börje Frykenstam, svensk bildkonstnär född i Värmland 1936.Läs mer om Börje Frykenstam
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: börje frykenstam mäster samuelsgatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige wiener-konditoriet
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



