KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15903353
nr 1590 3353
Bo von Zweigbergk
(1897-1940), Sverige
Oljemålning, "gatuparti Dubrovnik". Signerad, daterad 1934. Olja på pannå, bildmått: 30x36 cm, yttermått inklusive ram: 44x49 cm
Bo von Zweigbergk, svensk målare född 1897, död 1940.
Utrop:
500 kr
måndag 15 januari 2024
kl 19:20:51
Bo von Zweigbergk
Läs mer om Bo von Zweigbergk